Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

РФ просувала медіапроєкт, який поширював фейки про MH17

Автор:

|

Листопад 15, 2020

|

Рубрика:

РФ просувала медіапроєкт, який поширював фейки про MH17
Терористи на місці збитого Boeing-777

Головне управління Генерального штабу (ГРУ) Збройних сил Російської Федерації (РФ) координувало діяльність медіапроєкту Bonanza Media, який поширював фейки про катастрофу малайзійського Boeing на сході України.
Як з’ясували The Insider і Bellingcat, діяльність Bonanza Media курував Сергій Чебанов, полковник ГРУ. Розслідувачі вивчили дзвінки та листування Чебанова, надані їм гакерами, і дійшли висновку, що на початку січня 2020 року він організував поїздку до терористів «Луганської народної республіки» (ЛНР) журналістки для знімання фільму про катастрофу.
Bonanza Media — проєкт колишньої працівниці Russis Today (RT) Яни Єрлашової та нідерландського блогера Макса ван дер Верффа, що просуває «альтернативні версії» катастрофи рейсу MH17. Під брендом Bonanza вийшло кілька фільмів про катастрофу, а також публікували секретні документи з архівів Об’єднаної слідчої групи. Єрлашова погоджувала з Чебановим текст тизера до іншого фільму про MH17, а також статтю про судовий процес у справі про катастрофу.
Ще працюючи на RT, Єрлашова стала автором документальних фільмів, які критикували нідерландське розслідування, її звинувачували, серед іншого, в тому, що заради сюжету вона підкинула уламки літака неподалік від місця аварії. Макс ван дер Верфф, котрий критикує українську владу і симпатизує ЛНР, був постійним героєм російських державних засобів масової інформації, де відстоював теорію про непричетність РФ до збитого Boeing.
Як повідомляв «Міст», обвинувачуваний у справі MH17 уперше дав свідчення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply