Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

РФ хотіла послати на допомогу каталонцям 10 тис. солдатів

Автор:

|

Жовтень 31, 2020

|

Рубрика:

РФ хотіла послати на допомогу каталонцям 10 тис. солдатів
Демонстрації у Каталонії

Суддя, котрий веде справу про фінансування референдуму про відокремлення Каталонії від Іспанії, заявив, що 2017 року Російська Федерація (РФ) пропонувала фінансову та матеріальну допомогу руху за незалежність Каталонії. Після затримання 21 каталонського підприємця за підозрою в нецільовому використанні державних коштів і відмиванні грошей, суддя Хоакін Агірре заявив, що російська група, створена ще за часів Михайла Горбачова, запропонувала «підтримку» Карлесу Пучдемону, колишньому главі каталонського уряду.
Цю заяву він зробив на підставі аудіозаписів у телефоні Віктора Террадельяса, одного зі затриманих бізнесменів, котрий, як стверджує слідство, контактував із представником російської групи.
За словами п. Агірре, Москва пропонувала відправити 10 тис. своїх солдатів у реґіон і погасити борги Каталонії перед Іспанією, якщо вона оголосить свою незалежність. Він зазначив, що цю пропозицію відхилили. «Якби він погодився, події, ймовірно, були б траґічними і розв’язали б збройний конфлікт із державою з невідомим числом смертей», — зазначив суддя.
У посольстві РФ в Іспанії спробували віджартуватися. «Інформація в іспанських медіа про 10 тис. російських військових до Каталонії — неповна. Потрібно додати ще два нулі до цього числа», — заявили російські дипломати.
Як повідомляв «Міст», Верховний суд Іспанії усунув із посади главу уряду Каталонії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply