Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Революція в Киргизстані

Автор:

|

Жовтень 07, 2020

|

Рубрика:

Революція в Киргизстані
Протести в Киргизстані

У Киргизстані цієї неділі відбулися парламентські вибори, лідерство на яких «отримали» провладні партії. Тож прихильники опозиційних партій вийшли на акції протесту. Зіткнення в Бішкеку, столиці країни, почалися відразу після оголошення попередніх підсумків виборів. Кілька опозиційних партій заявили, що не визнають результати виборів внаслідок масових порушень і фальсифікацій у ході виборчого процесу. Тисячі людей висунули вимогу анулювати результати парламентських виборів, як вони стверджують, сфальсифікованих на користь провладних партій.
Усю ніч у Бішкеку не припинялися сутички мітинґарів із поліцією. Людей намагалися розігнати світло шумовими гранатами, сльозогінним газом і водометами, але під натиском протестувальників поліції довелося відступити. У ході зіткнень постраждали понад 120 людей, їх ущпиталили в місцеві лікарні. Одна людина померла.
Протестувальники захопили парламент, адміністрацію президента і підпалили їх. Крім цього, зайшли до будівлі Державного комітету національної безпеки Киргизстану та визволили зі слідчого ізолятора Алмазбека Атамбаєва, колишнього президента країни, засудженого за обвинуваченням у корупції, і ще кількох опозиційних політиків.
Навчена досвідом України та Білорусі киргизька влада не стала доводити ситуацію до кипіння. Центральна виборча комісія Киргизстану оголосила парламентські вибори недійсними й упродовж двох тижнів має призначити дату нових. А уряд усім складом подав у відставку.
Як повідомляв «Міст», у Киргизстані щодоби відбувається приблизно 30 викрадень наречених.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply