Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Прихильники Болсонару влаштували масові протести

Автор:

|

Січень 10, 2023

|

Рубрика:

Прихильники Болсонару влаштували масові протести
Протистояння на вулицях Бразиліа

У столиці Бразилії відбулася інавгурація Луїса Інасіу Лули да Сілви, нового президента країни. Він утретє вступив на посаду президента, склавши присягу перед Національним конґресом.
Натомість прихильники Жаїра Болсонару, попереднього президента Бразилії, розпочали багатотисячні протести. Вони штурмували будівлю Конґресу, увірвалися до Верховного суду й оточили президентську резиденцію.
За допомогою світло-шумових гранат і перцевого газу поліція взяла захоплені протестувальниками будівлі під контроль. Щонайменше 400 людей затримали. Їм може загрожувати до 12 років ув’язнення. «Ми прагнутимемо встановити особи тих, хто фінансував усе це, хто сплатив за проїзд, проживання та харчування всіх цих людей», — заявив глава держави. Після погромів суд усунув із посади губернатора бразильської столиці.
Своє чергою, Жаїр Болсонару зазначив, що учасники акцій на його підтримку, які напали на урядові будівлі у столиці країни, порушили закон. «Мирні демонстрації у законній формі є частиною демократії. Однак грабунки та проникнення в громадські будівлі, що сталися сьогодні, порушують встановлений порядок», — написав він у Twitter.
Сполучені Штати засудили масові заворушення в Бразилії. Про це заявив Ентоні Блінкен, державний секретар США. «Використання насильства для нападу на демократичні інститути завжди неприйнятне. Ми приєднуємося до президента Лула да Сілва зі закликом до негайного припинення цих дій», — оголосив він.
Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, додав, що Сполучені Штати підтримують демократичні інститути Бразилії. «Президент Байден уважно стежить за ситуацією, і ми непохитно підтримуємо демократичні інститути Бразилії. Демократію Бразилії не похитне насильство», — наголосив він.
Новий бразилійський уряд підтримав і Жозеп Боррель, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики. «Я вражений актами насильства та незаконною окупацією урядового кварталу міста Бразиліа войовничими екстремістами. Повна підтримка Лула да Сілва та його уряду, Конґресу та Федерального Верховного суду, — написав він у Twitter. — Бразильська демократія переможе насильство».
Як повідомляв «Міст», у Бразилії новий президент.

About Author

Meest-Online