Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Протести в Софії переросли в сутички з поліцією

Автор:

|

Вересень 04, 2020

|

Рубрика:

Протести в Софії переросли в сутички з поліцією
Протести в Софії

У Софії, столиці Болгарії, відбулися серйозні сутички між антиурядовими демонстрантами та поліцією перед парламентом країни. За офіційними даними, щонайменше 55 людей поранили, а заарештували щонайменше 95.
Люди виходять на протести проти прем’єра Бойка Борисова, котрого демонстранти звинувачують у корупції та близькості до олігархів. Тисячі мітинґарів скандували «відставка» та «мафія», кидали яйця, яблука, помідори та фальшиві банкноти в 500 EUR у бік будівлі парламенту.
За даними урядовців, декотрі учасники акції протесту також кидали димові шашки, феєрверки, каміння та пляшки у правоохоронців. Ситуація загострилася, коли частина демонстрантів намагалася прорвати поліційний кордон навколо будівлі парламенту. У відповідь, оснащені спецзасобами силовики розпилили перцевий спрей, сльозогінний газ і використовували світлошумові гранати.
У постраждалих зафіксували опіки та проблеми з диханням. За офіційними даними, серед 55 постраждалих були 37 офіцерів поліції, решта — демонстранти та журналісти. Правозахисники звинуватили правоохоронців у надмірній жорстокості. Утім, начальник поліції ці звинувачення відкинув і заявив, що серед заарештованих були футбольні ультрас, відомі поліції.
Протести спричинили плани уряду Болгарії внести зміни до конституції країни. Критики звинувачують п. Борисова в тому, що конституційна реформа не передбачає більшої відповідальності для керівника болгарської прокуратури. Також закликають подати у відставку Івана Гешева, генерального прокурора країни, йому закидають зв’язки з впливовими олігархами.
Конституційна реформа також має на меті обмеження прав президента. Румен Радєв, теперішній президент Болгарії, є опонентом глави уряду і дуже критично ставиться до його дій. Глава держави звинувачує Бойка Борисова у зв’язках з олігархами, підтримує вимоги протестувальників і закликає провести позачергові вибори до парламенту.
Як повідомляв «Міст», раніше Румен Радєв закликав скасувати санкції проти Російської Федерації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply