Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Протестувальники штурмували парламент Вірменії

Автор:

|

Вересень 16, 2022

|

Рубрика:

Протестувальники штурмували парламент Вірменії
Події в Єревані

Протестувальники штурмували ворота парламенту в Єревані. Люди вимагали відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна. Вони вважають, що той планує підписати мирну угоду з Азербайджаном, яка збереже країну в її радянських кордонах. Мітинґарі сприйняли це як відмову від претензій на Нагірний Карабах, і тепер називають главу уряду зрадником. Вони ламали ворота, але без успіху.
Протести почалися після того, як Нікол Пашинян заявив про готовність підписати якісь документи. «Ми хочемо підписати папір, через який нас багато людей критикуватимуть, лаятимуть, називатимуть зрадниками, навіть народ може вирішити усунути нас від влади, ми будемо вдячні, якщо в результаті цього Вірменія отримає тривалий мир і безпеку на площі 29 800 кв. км. Я чітко заявляю: те рішення, яке це забезпечить, я підпишу. Мене не цікавить, що буде зі мною далі, мене цікавить, що буде з Вірменією», — оголосив він.
До цього Пашинян заявляв, що Вірменія готова визнати територіальну цілісність Азербайджану у разі виведення збройних сил цієї республіки з вірменської території, у межах СРСР. «Якщо вони вийдуть і стоятимуть на кордонах СРСР, то ми визнаємо. Ні — тоді не визнаємо. І не має значення ні військовий баланс, ні союзники, ні чий союзник дужчий. Це наша політична позиція, яка не зміниться», — зазначив він.
На тлі протестів прем’єр-міністр Вірменії закликав «не піддаватися диверсії з боку зовнішніх недругів». «Співвітчизники, закликаю, прошу, не піддаватися на маніпуляції. Жодний документ не підписаний і не готується до підписання. Це інформаційна диверсія, яка спрямовується зовнішніми недоброзичливими силами для того, щоб зламати опір країни», — заявив він.
Як повідомляв «Міст», ОДКБ тріщить по швах.

About Author

Meest-Online