Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Президент африканської країни встановив рекорд перебування на посаді

Автор:

|

Листопад 28, 2022

|

Рубрика:

Президент африканської країни встановив рекорд перебування на посаді
Теодоро Обіанг Нгуема

80-річний Теодоро Обіанг Нгуема, президент Екваторіальної Ґвінеї, вшосте переобраний на цю посаду, отримавши 95 % голосів на останніх виборах. Про це повідомив Теодоро Нгуема Обіанг Мангуе, його син і віцепрезидент. Шостий термін на посаді продовжить 43-річне правління ґвінейського лідера, якого називають найдовговічнішим сучасним главою держави у світі.
У цій країні з населенням майже 1,5 млн людей від часу здобуття незалежності від Іспанії 1968 року було лише два президенти. В результаті державного перевороту 1979-го Обіанг позбавив цієї посади свого дядька Франсіско Масіаса Нгему. Обіанга завжди обирали з більш ніж 90% голосів на виборах, результати яких міжнародні спостерігачі щоразу ставлять під сумнів. Критики кажуть, що Обіанг мало зробив для того, щоб вивести країну з бідності, попри свої шалені статки. Правозахисні організації звинувачують президента Екваторіальної Ґвінеї в придушенні інакомислення та нападах на своїх суперників. Протести в країні здебільшого заборонені, пресу жорстко контролюють, а політичних опонентів заарештовують і піддають тортурам.
Сина президента, якого спостерігачі вважають потенційним наступником, 2020 року французький суд визнав винним у розтраті. Серед активів, які чинний віцепрезидент придбав за рахунок неправомірної вигоди, є інкрустована кристалами рукавичка, яку носив Майкл Джексон, панцерний лімузин Rolls-Royce та яхта. І батько, і син усі звинувачення в правопорушеннях заперечують.
Як повідомляв «Міст», пірати захопили у Ґвінейській затоці контейнеровоз.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply