Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Претензії Болгарії до України владнали

Автор:

|

Травень 29, 2020

|

Рубрика:

Претензії Болгарії до України владнали
Парламент Болгарії

Прикладом Угорщини, яка висуває до України непомірні вимоги щодо українців угорського походження, вирішили скористатися й у Болгарії. Тамтешнє керівництво ухвалило декларацію про захист прав і цілісності болгарської громади. Він виступив проти поділу Болградського району Одеської області, згідно з новою українською адміністративною реформою.
Болгарський парламент висунув вимогу терміново організувати міжурядову нараду з метою захисту прав та дотримання адміністративної єдності болгарської меншини в Україні згідно з чинними двосторонніми угодами, в т. ч. тих, які забезпечують утворення болгарською мовою.
У відповідь Міністерство закордонних справ України (МЗС) зазначило, що питання адміністративно-територіального устрою України відносяться виключно до компетенції української державної влади. Українські дипломати зазначили, що захист прав і свобод представників усіх нацменшин, у т. ч. болгарської, є одним із пріоритетів діяльності української влади і здійснюється згідно з Рамковою конвенцією Ради Європи про захист національних меншин (1995).
22 травня Василь Бондар, заступник міністра закордонних справ України, зустрівся Костадином Коджабашевим, послом Болгарії в Києві, після чого заявив, що між країнами більше немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади на українській території. «Дипломати завжди знаходять спільну мову. Ми домовилися вирішувати всі актуальні питання в конструктивному дусі», — зазначив він.
Зокрема, болгарського посла запевнили, що адміністративно-територіальна реформа не впливає на рівень забезпечення прав болгарської громади в Одеській області. Своєю чергою, болгарський дипломат наголосив на важливості збереження національної, культурної та мовної ідентичності болгарської громади в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply