Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Премію Сахарова вручили українському народу

Автор:

|

Січень 03, 2023

|

Рубрика:

Премію Сахарова вручили українському народу
Європейський парламент

В Європейському парламенті (ЄП) відбулась урочиста церемонія вручення парламентської премії Сахарова, яку цього року отримав «сміливий народ України в особі президента Зеленського, обраних лідерів і громадянського суспільства».
«Немає нікого більш гідного цієї премії. Ця нагорода — для українців, які воюють на фронті, для тих, хто був змушений виїхати, тих, хто втратив рідних і друзів, усіх, хто встає та бореться за те, у що вірить. Я знаю, що хоробрий народ України не здасться і ми разом із ним», — заявила Роберта Мецола, президентка ЄП.
Під час церемонії по відеозв’язку виступив Володимир Зеленський. Він попросив хвилиною мовчання вшанувати всіх полеглих у війні і сказав, що треба діяти зараз, не чекаючи закінчення війни, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто її розв’язав. Президент України закликав підтримати створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності за злочини, скоєні РФ.
У залі парламенту на церемонії вручення були присутні: Олександра Матвійчук, юристка-правозахисниця і голова «Центру громадянських свобод», що став одним із лавреатів Нобелівської премії миру 2022 року; Юлія Паєвська, засновниця добровольчого корпусу швидкої допомоги «Ангели Тайри»; Іван Федоров, міський голова Мелітополя; Олександр Чекригін і Станіслав Куликівський, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій; Ярослав Божко, представник громадянського руху опору «Жовта стрічка».
Як повідомляв «Міст», 2021-го премію ім. Сахарова Європарламент присудив Навальному.

About Author

Meest-Online