Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Позов Nord Stream 2 щодо директиви ЄС відхилили

Автор:

|

Травень 21, 2020

|

Рубрика:

Позов Nord Stream 2 щодо директиви ЄС відхилили

Європейський суд відхилив позови Nord Stream 2 AG на рішення за правилами оновленої Директиви Європейського Союзу (ЄС) щодо газу. «Суд визнає позов Nord Stream AG and Nord Stream 2 AG проти Директиви 2019/692, яка поширює окремі правила ринку на газопроводи з третіх країн таким, що не приймається судом», — йдеться в повідомленні.
Водночас Федеральна мережева аґенція Німеччини прийняла рішення вивести з-під дії норм Газової директиви ЄС на території країни газогін «Північний потік» на 20 років. Відповідну заявка компанія-оператор проєкту Nord Stream AG подала 19 грудня 2019-го. «Згідно з рішенням, звільнення з-під дії зазначених положень стосуються ділянки газогону на території Німеччини, в т. ч. територіальному морі, і діє впродовж 20 літ, вступаючи в силу ретроспективно з дати прийняття змін до закону «Про енергетику» 12 грудня 2019 року», — йдеться в повідомленні. Це пояснили тим, що першу нитку «Північного потоку» запустили 2011-го, а нове газове законодавство ЄС набуло чинності в грудні минулого року.
Однак, це рішення не стосується «Північного потоку-2», який німецький регулятор виводити з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС відмовився.
Як повідомляв «Міст», Україна привітала рішення німецького регулятора, який відмовився виводити «Північний потік-2» із-під вимог оновленої Газової директиви ЄС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply