Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Постамент пам’ятника червоноармійцям перетворили на пральну машину

Автор:

|

Жовтень 27, 2022

|

Рубрика:

Постамент пам’ятника червоноармійцям перетворили на пральну машину
Пам’ятник украденій пральці

У чеському місті Літомержиці невідомі розмалювали постамент пам’ятника полеглим червоноармійцям, зробивши його схожим на пральну машину. Саму скульптуру радянського солдата облили червоною фарбою.
Влада міста відреагувала на цей випадок, заявивши, що прибере фарбу та забезпечить пам’ятник табличкою з історичними деталями, які повинні пояснити, чому він з’явився у парковій зоні.
Через російське вторгнення в Україну упродовж останнього часу в Чехії було чимало випадків, коли монументи радянським воїнам асоціювалися з росіянами і зазнавали схожих пошкоджень. Монумент у центральному парку міста Літомержиці було встановлено 1975 року як присвята усім радянським воїнам, які загинули при звільненні Чехо-Словаччини від нацистів. Формально пам’ятник має статус військового поховання, хоча ніяких останків під ним немає. 2011-го обговорювали можливість прибрати пам’ятник у зв’язку з реконструкцією парку. Але у результаті монумент залишилася на своєму місці — адміністрація міста вказала, що не може цього зробити через міждержавну угоду між Чехією та Росією.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Бандері хотіли обстріляти ракетами.

About Author

Meest-Online