Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Посол України відмовився від заходів до річниці капітуляції Німеччини через російського дипломата

Автор:

|

Травень 03, 2020

|

Рубрика:

Посол України відмовився від заходів до річниці капітуляції Німеччини через російського дипломата
Андрій Мельник

Андрій Мельник, Посол України у Федеративній Республіці Німеччина, відмовився брати участь у церемонії вшанування завершення Другої світової війни у Берліні спільно з представниками Російської Федерації (РФ). Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України. «Навіть у найкошмарнішому сні я не міг би собі уявити покладання вінків поруч із представником країни, яка понад шість років веде цинічну та криваву війну на Сході України. Вже 14 тис. українців вбили під час російської аґресії, і вона триває», — заявив український дипломат.
Міхаель Мюллер, мер Берліна кілька тижнів тому надіслав листи послам України, РФ і Білорусі зі закликом вшанувати завершення Другої світової війни покладанням вінків на вулиці Шуленбурґринґ у дільниці Берлін-Темпельгоф, де в квартирі на першому поверсі перебував штаб командування восьмої гвардійської армії СРСР. Саме там 2 травня 1945 року німецький генерал Гельмут Вайдлінґ підписав наказ про капітуляцію військ.
Андрій Мельник прокоментував запрошення берлінського мера виданню Tagesspiegel: «У такий спосіб визнають незаперечний внесок українського народу у визволення Європи від насильницького нацистського режиму». У своєму листі до мера він попросив про розуміння, що не може прийняти його запрошення.
До слова, через війну на Донбасі у Берліні вже п’ять років не було жодних заходів вшанування жертв Другої світової війни, у яких спільно брали б участь посли РФ та України.
Як повідомляв «Міст», Москва розсекретила документи про взяття Берліна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply