Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Помер Жан-Поль Бельмондо

Автор:

|

Вересень 08, 2021

|

Рубрика:

Помер Жан-Поль Бельмондо
Жан-Поль Бельмондо

На 89-му році життя помер Жан-Поль Бельмондо, видатний французький актор. Серед його найвідоміших ролей — «Професіонал», а загалом у фільмографії актора є десятки стрічок. Останнім художнім фільмом, в якому він зіграв, був «Чоловік та його собака», який вийшов у широкий прокат 2009-го.
Жан-Поль Бельмондо народився 9 квітня 1933 року в Неї-сюр-Сен у родині паризького скульптора Поля Бельмондо. Обирав між професіями спортсмена й актора, і тільки в 20 років вирішив, що акторство більше відповідає його запитам, ніж спорт. Відтак вступив у Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва. Після завершення навчання почав професійну кар’єру на сцені. Його кінодебют відбувся 1957-го у фільмі Мольєр.
Світову популярність 26-річному акторові принесла роль безтурботного негідника Мішеля Пуакара у фільмі Жан-Люка Ґодара «На останньому подиху». До 1990-х рр. його вважали одним із комерційно найуспішніших акторів Франції. Персонаж Жосс Бомон із фільму «Професіонал» (1981) став одним із найважливіших творчих досягнень Бельмондо.
У 2001-2008 рр. він не знімався через наслідки перенесеного інсульту, потім повернувся на майданчик. 2015-го заявив, що закінчив кінокар’єру, але за два місяці повідомив, що передумав і готовий розглянути пропозиції, якщо вони будуть. Був лавреатом різних кінопремій. 2016 року отримав «Золотого лева» за внесок у кінематограф.
Як повідомляв «Міст», помер найвищий у світі українець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply