Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Польський солдат дезертирував до Білорусі

Автор:

|

Грудень 20, 2021

|

Рубрика:

Польський солдат дезертирував до Білорусі
Еміль Чечко

Після того, як його польського вояка затримали п’яним за кермом, він утік до Білорусі та попросив там політичного притулку. 25-річний Еміль Чечко одразу ж почав «заробляти собі бали» і в етері телеканалу «Білорусь-1» заявив, що особисто вбивав міґрантів, котрі проникали на територію Польщі. За словами вже колишнього військового, він скоїв цей злочин нібито за наказом. Перший такий випадок буцімто стався навесні. «Це було наприкінці травня. Це неможливо описати. Обличчя цих людей пам’ятаються завжди. Обличчя лише перших — тих, кого сказали вбити. А потім уже людина не дивиться на обличчя, тільки цілиться в грудну клітку», — запевняє перебіжчик.
Польські військові спецслужби припускають, що Еміль Чешко міг певний час шпигувати на користь Мінська або бути інформатором аґента білоруських спецслужб. Він служив в 11-му Мазурському артилерійському полку 16-ї Поморської механізованої дивізії. «Іншу сторону від початку операції на польсько-білоруському кордоні найбільше цікавить інформація про моральний стан дислокованої там польської армії. Вони хочуть знати, хто має сімейні проблеми, проблеми з наркотиками чи фінансові проблеми. Ці знання згодом можуть бути використані білоруськими службами для вербування польських солдатів», — сказав один із офіцерів, котрий попросив не називати його.
«Коли шеренговий Чечко опинився перед перспективою вигнання з війська за кермування в нетверезому стані, він став би непотрібним для білоруських служб. Тому, можливо, під впливом шантажу його переконали перейти на бік Білорусі, яка вирішила використати цю подію з пропаґандистською метою», — додав він.
Також сестра втікача мала зв’язок із громадянином Білорусі, а в нього самого були там знайомі. Після дезертирства Чечка міністр оборони Польщі звільнив трьох його командирів.
Як повідомляв «Міст», біля кордону з Білоруссю загинув польський військовий.

About Author

Meest-Online