Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Останній шельфовий льодовик у Канаді звалився в океан

Автор:

|

Серпень 18, 2020

|

Рубрика:

Останній шельфовий льодовик у Канаді звалився в океан

Останній повністю неушкоджений шельфовий льодовик у Канаді через глобальне потепління зійшов у Північно-Льодовитий океан. Вчені заявили, що 4000-річний шельфовий льодовик Мілн, розташований на краю острова Елсмір, всього за два дні втратив 43 % свого обсягу. Від шельфу відколовся шматок льоду розміром близько 80 кв. км — приблизно на 20 кв. км більше, ніж Мангеттен у Нью-Йорку. Фахівці зазначають, що танення арктичних морських льодів призводить не лише до підвищення рівня моря, але й загрожує видам, які перебувають під загрозою зникнення, зокрема, білих ведмедів, місце існування яких залежить від наявності льоду.
«Температура повітря вище нормальної, морський вітер і відкрита вода перед шельфових льодовиком — все це призвело до його руйнування», — наголошується в повідомленні Канадської метеорологічної служби. За оцінками науковців, цього літа на шельфі було на п’ять градусів тепліше, ніж у середньому за період із 1981-го по 2010 рік, що призвело до перевищення глобального потепління в два-три рази вище за його темпи. Як зазначають експерти, льодовик Мілн та інші шельфові льодовики в Канаді виявилися нежиттєздатними і зникнуть у найближчі десятиліття.
Через пандемії вчені не вивчали шельф, коли від нього відколюються льодовик, а спостерігали за ним за допомогою супутникових зображень і технологій. «Нам пощастило, що ми не виявилися на шельфовому льодовику, коли це сталося, в іншому випадку наш табір і вся техніка були б знищені», — заявив Дерек Мюллер із Карлтонського університету в Оттаві.
Як повідомляв «Міст», на Прикарпатті створили «Парк льодовикового періоду».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply