Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Опозиція оскаржує підсумки виборів у РП

Автор:

|

Липень 17, 2020

|

Рубрика:

Опозиція оскаржує підсумки виборів у РП
Анджей Дуда з дружиною Аґатою та донькою Кінґою після оголошення результатів екзит-полів. 12 липня 2020 р.

У Республіці Польща (РП) опозиційний блок «Громадянська коаліція» звернувся до Верховного суду країни з проханням визнати президентські вибори в країні недійсними. За словами Бориса Будки, лідера опозиції, на виборах порушили принципи рівності та загальності. «Весь державний апарат підтримував президента Дуду, чим порушив чинні норми права», — заявив він.
Опозиція так само звинувачує в упередженості суспільне телебачення країни, що не ховало симпатій до чинного глави держави. За словами п. Будки, якщо зараз не звертати уваги на ці порушення, то наступні вибори будуть спотвореними ще більше.
У судовому позові вказані свідчення близько 2 тис. виборців, котрі повідомили про проблеми з реєстрацією на вибори, запізніле надходження виборчих документів і перешкоди при голосуванні за кордоном. Верховний суд РП має прийняти рішення за скаргою до 3 серпня. Втім, навіть самі опозиціонери визнають, що шанси на успіх скарги незначні. Крім цього висловили претензії до суспільного телебачення Польщі за необ’єктивне інформування, заявивши про його гомофобну, ксенофобську й антисемітську риторику спостерігачі на виборах від Організації з безпеки та співпраці в Європі.
Як повідомляв «Міст», Анджей Дуда залишився президентом Польщі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply