Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

ООН затвердила український варіант резолюції щодо Covid-19

Автор:

|

Квітень 21, 2020

|

Рубрика:

ООН затвердила український варіант резолюції щодо Covid-19
Сергій Кислиця

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) ухвалила резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків і вакцин для боротьби проти Covid-19, одним із головних співавторів якої стала Україна. Про це повідомив Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН.
Загалом до резолюції, яку ініціювала Мексика, приєдналося майже 180 країн. «Мексика продемонструвала добрий приклад конструктивного і неполітизованого підходу для посилення взаємодії міжнародної спільноти на тлі глобальної біди», — наголосив він.
Дипломат повідомив, що окремі країни, зокрема, Російська Федерація, пропонували власні проєкти резолюцій, які під приводом спільної боротьби з Covid-19 містили заклики скасувати міжнародні санкції. «Наша позиція чітка: на послідовну підтримку ООН можуть заслуговувати лише ті документи, які матимуть практичне значення у війні проти пандемії», — підкреслив він.
Нова резолюція, зокрема, заохочує держави активніше фінансувати розробки вакцин і ліків, використовувати цифрові технології, посилювати міжнародну наукову взаємодію та координацію в боротьбі з Covid-19. Крім цього, документ закликає на рівні кожної країни запобігати спекуляції та необґрунтованим накопиченням, які можуть перешкоджати доступу до ефективних лікарських засобів і медобладнання.
«Пустими гаслами вірусів не здолати. ООН не має розпорошувати свої зусилля на політичний спам, зліплений деякими країнами нашвидкуруч. Ми маємо консолідуватися навколо того, що нас об’єднує, а не роз’єднує», — наголосив постійний представник України при ООН.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply