Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

ООН прийняла посилену резолюцію щодо АРК

Автор:

|

Грудень 24, 2020

|

Рубрика:

ООН прийняла посилену резолюцію щодо АРК

Генеральна Асамблея (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) прийняла посилену українську резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим (АРК) і м. Севастополь». «Резолюція чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб Російської Федерації (РФ) у Криму в контексті посилення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму. На рівні ООН вперше зафіксовано, що такі посадові особи повинні розглядатися тільки як окупаційна влада РФ», — повідомило Міністерство закордонних справ (МЗС) України.
Зокрема, документ свідчить, що Москва не виконує міжнародні зобов’язання в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права. Рівень дотримання прав людини на півострові після його окупації Росією значно знизився також тому, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних угод, ніж Україна.
Також Кремль використовує пандемію Covid-19 для введення невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема, шляхом залучення каральних органів Федеральної служби безпеки. «Важливо, що ГА ООН не залишається осторонь проблеми звільнення незаконно утримуваних українських громадян. Відзначаючи звільнення в грудні 2019-го і квітні 2020-го осіб, котрих утримувала держава-окупант на Донбасі, резолюція наголошує на необхідності звільнення всіх українських політичних в’язнів Кремля, згадуючи поіменно Еміра-Усеїна Куку та Сервера Мустафаєва», — додали в українському зовнішньополітичному відомстві.
Крім цього, в резолюції вперше згадали термін «цивільні журналісти», що є важливим результатом триваючої кампанії МЗС України щодо захисту журналістів та активістів, котрі працюють в умовах окупації. У резолюції докладно описана підривна господарська діяльність РФ, що виснажує природні ресурси півострова. Резолюція визнає проблему блокування Росією доступу жителів Криму до української системи освіти та порушення релігійних прав місцевого населення.
Москву вкотре закликали забезпечити безперешкодний і повний доступ до АРК для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ).
Як повідомляв «Міст», Україна зажадала в ООН нових санкцій проти РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply