Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Оксфордський словник назвав слово 2021 року

Автор:

|

Листопад 02, 2021

|

Рубрика:

Оксфордський словник назвав слово 2021 року
Оксфордський словник

Оксфордський словник англійської мови обрав слово 2021-го. Цього року ним стало слово vax (вакцина, вакцинація, вакцинувати). Поняття вакцини (vaccine) існує в англійській мові з кінця 1790-х рр. — приблизно тоді англійський лікар Едвард Дженнер виявив, що коров’ячу віспу можна використовувати для вакцинації людей проти смертельного вірусу віспи.
Станом на вересень ц. р. слово vax використовували у 72 рази частіше, ніж 2020-го. «Немає слова, яке краще відображає атмосферу цього року, ніж vax», — йдеться в повідомленні. Словник також відзначив прискорення поширення похідних цього слова. Наприклад, таких як vaxxie (світлини, зроблені під час вакцинації, за аналогією зі «селфі»), anti-vaxxer (опонент вакцинації), double-vaxxed (людина, вакцинована двома дозами).
За даними Оксфордського словника, тенденція до частішого вживання аналогів слова vax спостерігається і в інших мовах. Так у Португалії це слово зараз звучить удесятеро частіше, ніж десять років тому, а у французькій мові тепер практично завжди мова саме про щеплення проти Covid-19.
Як повідомляв «Міст», в Італії випустили сучасний словник української мови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply