Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

ОДКБ тріщить по швах

Автор:

|

Вересень 15, 2022

|

Рубрика:

ОДКБ тріщить по швах
Нікол Пашинян просить допомоги в ОДКБ

Слабкість Москви спонукає різні країни вирішити нарешті територіальні суперечки зі сусідами. Так, на кордоні Азербайджану та Вірменії поновили бойові дії. Тож Вірменія закликала Організацію договору про колективну безпеку (ОДКБ) надати їй військову допомогу. Натомість до Єревана вирішили відправити «комісію для оцінки ситуації».
За даними Міністерства оборони Вірменії, азербайджанські військові використали ударні безпілотні літальні апарати у напрямку міста Джермук. «Супротивник відновив переднаступальні дії зі застосуванням артилерії, мінометів і великокаліберної стрілецької зброї, зокрема, у напрямках Джермука та Верин Шоржі, — йдеться у повідомленні відомства. — Армія Вірменії вживає адекватних дій у відповідь».
Своєю чергою, Міністерство оборони Азербайджану, повідомило, що підрозділи азербайджанської армії зазнали мінометного й артилерійського обстрілу на Кяльбаджарському та Лачинському напрямках. «Наші підрозділи, дислоковані на цих напрямках, вживають адекватних заходів у відповідь», — заявили у відомстві.
Також у Баку повідомили, що внаслідок чергового загострення конфлікту втратили 50 осіб убитими — 42 військовослужбовців армії та вісьмох прикордонників. Вірменська сторона втрати ще уточнює.
Водночас сталася стрілянина на кордоні Киргизстану та Таджикистану. За версією киргизької сторони, біля Булакбаші Баткенського району Баткенської області наряд прикордонної служби Киргизстану виявив прикордонний наряд Таджикистану, який зайняв «бойові позиції» на нерозписаній ділянці кордону.
Таджицькі прикордонники буцімто ігнорували вимоги покинути територію та відкрили вогонь. У відповідь киргизькі прикордонники також застосували зброю. Як стверджує прикордонна служба Киргизстану, під час перестрілки таджицька сторона застосувала міномети. За попередніми даними, постраждалих і поранених із киргизького боку немає.
За версією таджицької сторони, прикордонники прикордонного поста Булакбаші Баткенського прикордонного загону Киргизстану зробили чотири постріли з міномета в бік прикордонної застави Кех прикордонного загону Ісфара і без будь-яких причин обстріляли позиції таджиків. Військовослужбовці Таджикистану відкрили вогонь у відповідь. Прикордонні війська Таджикистану також стверджують, що у цю місцевість Киргизька Республіка перекинула додаткові військові сили та засоби.
Якщо Москва не втрутиться, це призведе до розвалу ОДКБ і дрейф середньоазійських держав до сфери впливу Туреччини. А Кремль не може дозволити собі втрутитись, адже не в змозі вести війну на два, чи й більше фронтів. ОДКБ — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан. Вона була створена за ініціативою росіян 1992 року як альтернатива НАТО.
Як повідомляв «Міст», на кордоні Азербайджану та Вірменії відбулися бойові дії.

About Author

Meest-Online