Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

ОАЕ запустили першу в арабському світі АЕС

Автор:

|

Серпень 04, 2020

|

Рубрика:

ОАЕ запустили першу в арабському світі АЕС
АЕС «Барака»

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) запустили першу в арабських країнах атомну електростанцію (АЕС) «Барака» (араб. благословення) — на узбережжі Перської затоки, неподалік від Катару. Наразі запустили лише один із чотирьох ядерних реакторів. Згодом його під’єднають до електромережі ОАЕ, після чого електроенергією з АЕС користуватимуться громадяни та підприємства. Крім цього, за допомогою атомної електростанції вдасться уникнути понад 21 млн т викидів вуглецю щороку. ОАЕ планує за допомогою відновлюваної енергії покрити половину своїх потреб до 2050 року.
ОАЕ намагаються зменшити залежність від викопних видів палива, щоб створити імідж реґіонального лідера у науці та технологіях. Декотрі експерти ж вважають, що ОАЕ потрібно було запускати сонячну електростанцію, бо така енергія чистіша, дешевша та безпечніша у реґіоні з політичною напругою.
АЕС «Барака» мали запустити ще 2017-го, але тоді завадили безпекові клопоти. Зокрема, Катар, який є реґіональним конкурентом ОАЕ, заявив, що АЕС є «неприпустимою загрозою довкіллю та миру в реґіоні». А по інший бік Перської затоки лежить Іран, а він підпадає під санкції США через ядерну програму та має власну АЕС на узбережжі затоки.
Як повідомляв «Міст», на догоду Ахметову український уряд зупиняє блоки на АЕС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply