Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Новим президентом «Інтерполу» став генерал, звинувачуваний у катуваннях

Автор:

|

Листопад 28, 2021

|

Рубрика:

Новим президентом «Інтерполу» став генерал, звинувачуваний у катуваннях
Ахмед Насер аль-Раїсі

Новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції («Інтерпол») обрали Ахмеда Насера аль-Раїсі з Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Голосування за нового главу організації проводили в три тури. Раїсі отримав 68,9 % голосів від країн-учасниць організації. Він пробуде на посаді чотири роки.
Попереднім президентом «Інтерполу» був Кім Чон Ян із Південної Кореї. Ця посада є здебільшого церемоніальною, реальним управлінням організацією займається генеральний секретар, яким наразі є Юрґен Шток. Раїсі ж буде очолювати Генеральну асамблею та щороку проводити засідання Виконавчого комітету.
Ахмеда Насера аль-Раїсі обрали президентом попри заяви правозахисників і чиновників про те, що він причетний до катувань. З 2015-го генерал-майор служив генеральним інспектором Міністерства внутрішніх справ ОАЕ і наглядав за в’язницями та діяльністю поліції. Девід Калверт-Сміт, колишній керівник прокуратури Англії та Вельсу, опублікував доповідь, у якій зробив висновок, що ОАЕ прагнуть неправомірно впливати на Інтерпол.
Відповідно до його доповіді, Раїсі наглядав за посиленням репресій проти дисидентів, а також знав про «безперервні тортури та зловживання системи кримінального правосуддя». Крім цього, останніми місяцями у Франції та Туреччині подавали скарги на Раїсі через можливі випадки катування. Правозахисники з неспокоєм відреагували на перемогу генерала з ОАЕ. Так, Саїд Ахмед Альвадаї, директор Бахрейнського інституту прав і демократії зазначив, що тепер ніхто не застрахований від зловживань з боку «Інтерполу» й авторитарних режимів.
Як повідомляв «Міст», «Інтерпол» відмовився розшукувати Світлану Тихановську.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply