Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

НАТО знову відмовилося закривати небо над Україною

Автор:

|

Березень 06, 2022

|

Рубрика:

НАТО знову відмовилося закривати небо над Україною
Єнс Столтенберґ

Країни-члени НАТО погоджуються з тим, що не варто вводити безпольотну зону над Україною та спрямовувати тули сили альянсу. Про це заявив Єнс Столтенберґ, генеральний секретар Альянсу. «Наша оцінка полягає в тому, що ми розуміємо відчай, але ми також вважаємо, що якби це зробили, ми прийдемо до повномасштабної війни в Європі, залучення набагато більшої кількості країн, що призведе до набагато більшого людського страждання. Це причина, з якої ми приймаємо це болісне рішення: запровадити сильні санкції, надавати значну підтримку, збільшувати підтримку, але водночас не залучати війська НАТО безпосередньо до конфлікту в Україні ні на землі, ні в повітряному просторі», — зазначив він.
Посадовець додав, що НАТО відповідає за те, щоб ця війна не вийшла за межі України. «Бо це буде навіть небезпечніше, руйнівніше і завдасть ще більше людських страждань. Тому ми чітко заявили, що не збираємося входити в Україну ні на землі, ні в український повітряний простір», — поінформував п. Столтенберґ.
Він зазначив, що єдиним способом запровадження безпольотної зони є відправлення винищувачів НАТО в український повітряний простір, а потім її впровадження через постріли в російські літаки. А також знову закликав Росію вивести війська з України та піти шляхом дипломатичного врегулювання. «Ми закликаємо президента Путіна… вивести усі сили з України без попередніх умов», — сказав генсек і наголосив на важливості того, щоб російська сторона брала участь у «справжній дипломатії» для вирішення пов’язаних із Україною питань. Крім того, він повідомив, що у НАТО домовилися розширити співпрацю з Фінляндією та Швецією. Вони братимуть участь у всіх зустрічах альянсу. Своєю чергою фінська влада заявила, що прагне вступити в Альянс якнайшвидше.
Як повідомляв «Міст», Фінляндія та Швеція тепер хочуть до НАТО.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply