Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

На виборах у ФРН перемогли соціал-демократи

Автор:

|

Вересень 27, 2021

|

Рубрика:

На виборах у ФРН перемогли соціал-демократи
Олаф Шольц, лідер СДПН

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) виграла вибори до бундестагу. Крім неї, в німецький парламент проходять ще п’ять політичних сил: СДПН — 25,7%; блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) — 24,1 %; партія «Союз-90/«зелені» — 14,8 %; Вільна демократична партія — 11,5 %; «Альтернатива для Німеччини» — 10,3 %; Ліва партія — 4,9 %. Остання політсила потрапляє в парламент лише тому, що отримала три прямих мандати у виборчих округах.
Таким чином, СДПН отримає приблизно 205-209 мандатів, ХДС/ХСС — 194-196, «зелені» — 116-118, ліберали — 91-93, «Альтернатива для Німеччини» — 84, «ліві» — 39-40.
Новому канцлеру Німеччини доведеться налагоджувати стосунки з Росією. Так вважає Андре Хертель, професор Єнського університету. «Для нового німецького лідера Україна — не найважливіше. Найважливіше — це побудувати хороші відносини з Путіним і лише після цього говорити про Україну. На жаль, це така realpolitik», — пояснив він.
За словами політолога, найнебезпечнішим сценарієм для України буде ліва коаліція за участі соціал-демократів та «лівих». Найкращим варіантом для України була б коаліція християнських демократів і «зелених», можливо, з лібералами», — прогнозує він.
Як повідомляв «Міст», аутсайдери несподівано стають лідерами у ФРН.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply