Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

На волі залишилася лише одна лідерка опозиції Білорусі

Автор:

|

Вересень 10, 2020

|

Рубрика:

На волі залишилася лише одна лідерка опозиції Білорусі
Дипломати країн ЄС стали на захист Світлани Алексієвич

У Білорусі провели обшуки у представників опозиції. Заарештували Максима Знака та Марію Колесникову, членів президії Координаційної ради. Ще раніше заарештували Віктора Бабарико. Дмитро Лаєвський, адвокат а. Знака, повідомив, що його підопічного затримали у кримінальній справі про створення Координаційної ради «за заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь». Опозиціонер проходив за цією справою як свідок, а тепер його правовий статус невідомий.
Єдиною учасницею ради, крім тих, хто виїхав з Білорусі, вільною залишається лише Світлана Алексієвич, нобелівська лавреатка. Вона відповіла на заяву влади про підготовку державного перевороту. «Ми не готували переворот. Ми хотіли не допустити розколу в нашій країні. Ми хотіли, щоб у суспільстві почався діалог», — заявила письменниця та закликала російську інтелігенцію активніше виступати з осудом жорстокості силових структур у Білорусі. — Спершу у нас викрали країну, викрадають кращих із нас. Але замість вирваних із наших рядів прийдуть сотні інших. Повстав не Координаційний комітет. Повстала країна».
Вона також повідомила, що невідомі намагалися увірватися до її в квартиру. Тож до неї додому прийшли Посли Литви, Німеччини, Польщі, Швеції, Словаччини та Чехії в Білорусі, щоб захистити жінку від арешту. За словами Асти Андріяускене, заступниці посла Литви, першими приїхали посол Литви Андрюс Пулокас і вона. Біля квартири було багато журналістів. Силовики намагалися потрапити в під’їзд, але їх не пустили. «Світлана дуже конкретно дала зрозуміти, що вона не хоче їхати з країни, що хоче залишитися з людьми в Білорусі, хоча у неї багато можливостей виїхати», — зазначила дипломатка.
Як повідомляв «Міст», Світлана Алексієвич відмовилася давати свідчення Слідчому комітету Білорусі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply