Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

На півдні Ємену проголосили автономію

Автор:

|

Квітень 27, 2020

|

Рубрика:

На півдні Ємену проголосили автономію

Сепаратисти на півдні Ємену оголосили про створення власного уряду. Ця заява фактично означає крах укладеної раніше мирної угоди з міжнародно визнаним єменським урядом. Це рішення також ускладнює боротьбу коаліції з повстанцями-гуситами, котрі контролюють території на півночі Ємену.
Повстанці звинуватили міжнародно визнаний уряд у невиконанні своїх зобов’язань та у «змові» проти них. «Південна перехідна рада оголошує самоврядування на півдні, самоврядний комітет розпочне свою роботу відповідно до переліку завдань, визначених керівництвом ради», — йдеться в їхньому повідомленні.
Угоду між сепаратистами півдня країни й єменським урядом була уклали за посередництва Саудівської Аравії, яка очолює коаліцію, що бореться проти шиїтських повстанців-гуситів. Останніх підтримує Іран. Попри це, всередині коаліції трапляються конфлікти.
Зокрема, у серпні 2019 року повстанці, котрих підтримують Об’єднані Арабські Емірати, союзники Саудівської Аравії, захопили урядові військові бази та президентський палац в Адені. Сутички між сепаратистами та військовими визнаного міжнародною спільнотою уряду тоді тривали кілька днів.
Південний Ємен до 1990-го був незалежною державою — Народно-Демократичною Республікою Ємен. Чимало людей в країні вважають, що Північний Ємен (Єменська Арабська Республіка) нав’язав йому об’єднання силою.
Війна у Ємені триває з 2014 року. Країна фактично поділена між шиїтськими повстанцями-гуситами, адміністрацією президента Хаді, яку підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією та на боці якої воювали сепаратисти півдня, а також терористична організація «Аль-Каїда на Аравійському півострові».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply