Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Моравецький хоче говорити зі Шмигалем про «героїзацію Бандери»

Автор:

|

Січень 04, 2023

|

Рубрика:

Моравецький хоче говорити зі Шмигалем про «героїзацію Бандери»
Залужний і Бандера

Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Польщі, заявив, що обговорить із українським колегою Денисом Шмигалем питання «героїзації» Степана Бандери на офіційних сторінках органів влади України. Під час пресконференції його запитали про відзначення дня народження Степана Бандери на сторінках Верховної Ради України, була опублікована фотографія Валерія Залужного, головнокомандувача Збройних сил України, під портретом провідника УПА.
Глава польського уряду назвав Бандеру «ідеологом злочинних часів, часів війни», коли відбулись «страшні українські злочини». «Тут не можна ні в якому разі погоджуватися на якесь поблажливе ставлення щодо тих, хто не хоче визнати, що той страшний геноцид був чимось немислимим і зробити повну спокуту, повне визнання вини», — додав він.
Постать Степана Бандери й раніше була приводом для дискусій у польсько-українських відносинах. У Варшаві його вважають причетним до так званої Волинської трагедії липня 1943 року, яку там називають геноцидом польського населення, а також пропаґанди недружнього ставлення до Польщі.
Як повідомляв «Міст», у Львові відзначили 114-ту річницю дня народження Бандери.

About Author

Meest-Online