Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Молдова позбувається російської залежності

Автор:

|

Грудень 19, 2022

|

Рубрика:

Молдова позбувається російської залежності
Майя Санду, президентка Молдови

«Молдовагаз» почав закуповувати газ у підприємства SA Energocom для споживання на правому березі Дністра, так країна стала вже цілком незалежною від російського «Газпрому». Про це повідомив Андрій Спину, віцепрем’єр країни. «З минулого року ми обіцяли створити резерви та знайти альтернативи, щоб перестати бути залежними від одного джерела. Ми досягли цього», — оголосив він.
Водночас Комісія з надзвичайних ситуацій, яка діє у Молдові з початку війни в Україні, призупинила ліцензії шести російських телевізійних каналів: TV6, Orhei TV, Primul in Moldova, Accent TV, NTV Moldova та RTR Moldova.
Рішення ухвалили для того, щоб захистити національний інформаційний простір та попередити ризик дезінформації та спроб маніпулювання громадською думкою. Канали розповсюджували некоректну інформацію під час висвітлення війни в Україні. Президентка Майя Санду заявила, що захист національного інформаційного простору є важливим кроком для запобігання спробам дестабілізації, розпочатих особами, які перебувають під міжнародними санкціями.
Проросійська Партія соціалістів Молдови назвала рішення комісії незаконним та намірилася оскаржити його у суді. А Міністерство закордонних справ (МЗС) Російської Федерації (МЗС) звинуватило офіційний Кишинів в утисках російської національної меншини. «Розглядаємо цю заборону як безприкладний акт політичної цензури, як наругу над принципом плюралізму засобів масової інформації та грубу зневагу права на свободу доступу до інформації, про свою прихильність до яких регулярно заявляють у політичному керівництві республіки. У світлі безпрецедентних наслідків його реалізації для російськомовної частини населення країни його також як цинічний утиск прав національних меншин», — заявили представники відомства. Вони вимагають від профільних міжнародних організацій «дати адекватну оцінку події й ужити всіх належних заходів щодо виправлення цієї неприйнятної ситуації».
Як повідомляв «Міст», Молдова усуває кремлівську пропаґанду.

About Author

Meest-Online