Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

МКС розпочне розслідування вторгнення РФ

Автор:

|

Березень 01, 2022

|

Рубрика:

МКС розпочне розслідування вторгнення РФ
Карім Хан

Карім Хан, прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) вирішив розпочати розслідування російського вторгнення в Україну. Він заявив, що вже висловив своє зростання занепокоєння подіями, що відбуваються в Україні. «Я ухвалив рішення якнайшвидше розпочати розслідування ситуації в Україні», — поінформував правник.
Він пояснив, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту МКС, тож сама не може передати ситуацію до мого відомства. «Однак вона двічі скористалася своїми прерогативами, щоб юридично визнати юрисдикцію Суду щодо ймовірних злочинів за Римським статутом, скоєних на її території, якщо МКС вирішить її здійснити», — пояснив прокурор.
Він заявив, що перша декларація, подана урядом України, визнала юрисдикцію МКС щодо ймовірних злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року. Друга заявка продовжила цей період часу на безтерміновій основі, щоб охопити поточні злочини, скоєні на всій території України, починаючи з 20 лютого 2014-го.
«Я вивчив висновки Бюро, зроблені за результатами попереднього вивчення ситуації в Україні, і підтвердив, що є розумні підстави для початку розслідування. Зокрема, переконаний, що є розумні підстави вважати, що в Україні були скоєні як передбачувані військові злочини, так і злочини проти людяності у зв’язку з подіями, які в Бюро вже оцінили в ході попереднього вивчення», — заявив п. Хан.
Він додав, що з огляду на розширення конфлікту останніми днями, МКС має намір розслідувати будь-які нові передбачувані злочини, що підпадають під юрисдикцію Бюро головного прокурора МКС, які скоює будь-яка сторона конфлікту на будь-якій частині території України. «Я доручив своїй команді вивчити всі можливості для збереження доказів. Наступний крок — розпочати процес пошуку й отримання дозволу Палати попереднього провадження Суду на початок розслідування», — зазначив правник.
Альтернативний шлях, передбачений Статутом, який може ще більше прискорити вирішення питань, полягає в тому, щоб держава-учасниця МКС передала ситуацію до Бюро, що дозволить активно та негайно розпочати незалежне й об’єктивне розслідування.
«Я також проситиму підтримки всіх держав-учасниць і міжнародної спільноти загалом, поки моє Бюро проводитиме свої розслідування. Я проситиму про додаткову бюджетну підтримку, про добровільні внески для підтримки всіх наших ситуацій і про надання персоналу на безоплатній основі. Важливість і терміновість нашої місії є надто серйозною, щоб бути заручниками нестачі коштів», — додав він.
Як повідомляв «Міст», МКС ініціює розслідування аґресії РФ проти України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply