Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

МКС ініціює розслідування аґресії РФ проти України

Автор:

|

Грудень 13, 2020

|

Рубрика:

МКС ініціює розслідування аґресії РФ проти України

Фату Бенсуда

Фату Бенсуда, прокурорка Міжнародного кримінального суду (МКС) завершила вивчення матеріалів щодо ситуації в Україні, пов’язаної з аґресією Російської Федерації (РФ), й ініціює початок розслідування у справі. Попереднє вивчення ситуації Україна ініціювала 24 квітня 2014 року. Друге звернення до МКС зробили 2015-го. «За підсумками ретельного і незалежного процесу можу оголосити, що правові критерії для відкриття розслідувань у зв’язку з ситуацією в Україні дотримані», — наголосила правниця.
За її словами, є всі підстави вважати, що в контексті ситуації в Україні здійснили широкий спектр дій, які можуть вважатися військовими злочинами та злочинами проти людяності, які підпадають під юрисдикцію МКС.
Так, на думку п. Бенсуди, до них відносяться злочини, вчинені в контексті військових дій; злочини, вчинені під час затримань; злочини, скоєні в Криму. «Ці злочини, вчинені різними сторонами конфлікту, були достатньо серйозними, щоб вимагати розслідування», — зазначила вона.
Прокурорка додала, що її наступним кроком стане звернення до суддів Палати попереднього провадження МКС із проханням про надання санкції на порушення розслідувань. Фату Бенсуда підкреслила, що їй необхідна підтримка з боку влади України. До співпраці вона закликала всі сторони конфлікту.
Як повідомляв «Міст», США застосували візові обмеження до головної прокурорки МКС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply