Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Мітинґ проти расизму провели в Торонто

Автор:

|

Серпень 06, 2020

|

Рубрика:

Мітинґ проти расизму провели в Торонто
Учасники мітинґу

Сотні людей марширували по центру Торонто, щоб покласти край систематичного расизму щодо чорношкірих у школах. Провінційний мітинґ на площі Nathan Phillips «За чорних учнів» ініціювали організація «Батьки чорних дітей» та афроканадська асоціація «Вона».
Учасники несли плакати і скандували: «Я чорний і я пишаюся цим», «Учителі-расисти мають піти», «Немає справедливості, немає і миру» та «Життя чорної молоді важливі». Демонстранти пройшлися уздовж University Avenue і дійшли до Queen’s Park.
Організатори вимагали внести поправки до Закону про освіту — щоб до навчальної програми додали історію чорного народу, а також навчали вчителів толерантності та перевіряли на наявність расистських поглядів. «Наших дітей постійно утискає система освіти і ми втомилися від цього», — заявив один зі засновників організації «Батьки чорних дітей».
Один із організаторів мітинґу також сказав, що вони хочуть, щоб Міністерство освіти створило аудиторську групу для випадкової перевірки шкільних рад, щоб забезпечити реалізацію законодавчих змін. За його словами, марш — це лише перший крок у тому, що їхня група планує зробити, щоб внести вирішальні зміни в систему освіти. Учасники мітинґу також зазначили, що проблема існує не тільки в Онтаріо, а по всій країні.
Сем Гаммонд, президент Федерації вчителів початкових класів Онтаріо, зазначив, що він перебував на протесті, щоб представляти 83 тис. членів профспілки і бути солідарним із «чорними» сім’ями і чорношкірими учнями Онтаріо.
Свою чергою, Джастін Трюдо під час одного з брифінгів потрапив у доволі комічну ситуацію. Його запитали, як оцінює відповідь президента США щодо антирасистських протестів, які спалахнули в Сполучених Штатах після вбивства чорношкірого чоловіка поліціянтом.
Аби сформулювати коректну відповідь, прем’єрові знадобився час, проте павза епічно затягнулася. «Ми всі зі жахом та побоюваннями спостерігаємо за тим, що відбувається в США. Настав час об’єднати людей, час прислухатися, час дізнатися, що таке несправедливість, попри роки та десятиліття прогресу. Крім цього, це час для нас, канадців, усвідомити, що ми також маємо свої виклики. Для чорношкірих канадців дискримінація є частиною їхньої щоденної реальності. В Канаді відбувається систематична дискримінація, що свідчить про те, що наша система ставиться інакше до осіб, які мають інший колір шкіри. Це те, що багато з нас просто не бачать, але це те, що є реальністю для наших співвітчизників», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», СКУ висловився проти расизму в США та світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply