Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Мінськ призупинив участь у «Східному партнерстві»

Автор:

|

Липень 15, 2021

|

Рубрика:

Мінськ призупинив участь у «Східному партнерстві»
Олександр Лукашенко

Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі Європейського Союзу (ЄС) «Східне партнерство». Про це заявили в Міністерстві закордонних справ республіки. Це рішення дипломати пояснили санкціями ЄС, запровадженими проти режиму Олександра Лукашенка, після вимушеної посадки літака Ryanair. Також Білорусь починає реалізацію процедури припинення дії Угоди про реадмісію з ЄС.
Крім цього, постійного представника Білорусі при Євросоюзі відкликали в Мінськ для консультацій, а главі представництва ЄС в країні «запропонували» виїхати в Брюссель, щоб довести своєму керівництву позицію білоруської сторони про неприйнятність тиску і санкцій». Зовнішньополітичне відомство також оголосило, що у відповідному порядку заборонять в’їзд до Білорусі представникам європейських структур і особам із країн ЄС, «які сприяли введенню обмежувальних заходів».
Це рішення прокоментував Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. «Можна заявити про вихід із «Східного партнерства», але не можна змінити географію. Білоруський народ історично належав і належить до нашої європейської сім’ї народів. Ми продовжимо його підтримувати, скільки б часу не зайняло виправлення історичних помилок Олександра Лукашенка», — заявив він. Свою чергою, Шарль Мішель, голова Європейської ради, сказав, що рішення Мінська про «Східне партнерство» призведе до подальшого зростання напруженості і справлятиме явний неґативний вплив на білоруський народ.
Як повідомляв «Міст», Литва відмовилася видавати Білорусі Свілану Тихановську.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply