Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Мером Берліна вперше стала жінка

Автор:

|

Грудень 23, 2021

|

Рубрика:

Мером Берліна вперше стала жінка
Франциска Гіффай

Франциска Гіффай, колишня міністерка у справах сім’ї Німеччини, стала новою бургомістеркою німецької столиці та водночас очолила уряд цієї федеральної землі. Її кандидатуру підтримали 84 із 139 депутатів земельного парламенту, 52 голосували проти, двоє утрималися.
Після свого обрання та приведення до присяги перша жінка на цій посаді приступила до виконання обов’язків і вже призначила десятьох сенаторів — членів уряду федеральної землі Берлін. Тепер до його складу, крім чотирьох чоловіків, увійшли семеро жінок — більше, ніж будь-коли до цього.
З 2016 року в Берліні править коаліція у складі соціал-демократів, до яких і належить Франциска Гіффай, «зелених» і Лівої партії. Попередника п. Гіффай на посаді бургомістра, її однопартійця Міхаеля Мюллера, тепер обрали депутатом Бундестагу.
Франциска Гіффай — уже третя поспіль представниця соціал-демократів на чолі уряду Берліна. Жінка, яку колись вважали претендентом на те, щоб очолити Соціал-демократичну партію Німеччини на національному рівні, пішла з посади міністра в травні ц. р. після скандалу, пов’язаного з плагіатом у її докторській дисертації.
Як повідомляв «Міст», у Берліні подбали про пам’ятні знаки видатним українцям.

About Author

Meest-Online