Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Масштабний теракт у Буркіна-Фасо

Автор:

|

Червень 07, 2021

|

Рубрика:

Масштабний теракт у Буркіна-Фасо
Теракти в Буркіна-Фасо стаються дедалі частіше

Озброєні люди вбили 160 осіб у результаті нападу на с. Солхан на півночі Буркіна-Фасо. Крім цього, під час нічного рейду на Солхан бойовики спалили будинки та ринок. У зв’язку з цим терактом Рох Каборе, президент Буркіна-Фасо, оголосив у країні триденну жалобу. Місцеві правоохоронці розшукують причетних до нападу.
Наразі про свою причетність до атаки не оголосила жодна терористична організація, проте напади ісламістів у цій країні трапляються дедалі частіше, особливо в реґіонах, які межують із Ніґером і Малі. Зокрема, напередодні терористи напали на с. Тадарят, розташоване за 150 км на північ від Солхана, й убили там 14 людей. Ще 30 людей терористи вбили на сході країни минулого місяця.
Буркіна-Фасо, як і багато її сусідів, зіштовхнулася з кризою безпеки, яка поглиблюється через здійснення озброєними бойовиками рейдів і викрадень людей. За останні два роки свої домівки через насильство покинули понад мільйон жителів Буркіна-Фасо.
Криза в африканському реґіоні Сахель, до складу якого входить Буркіна-Фасо, почалася у 2012-2013 рр. після того, як бойовики захопили значну частину півночі Малі. Боротися з бойовиками військам кількох африканських країн — Малі, Чаду, Мавританії, Ніґеру та Буркіна-Фасо — допомагають французькі сили. Проте нещодавно Франція припинила співпрацю з Малі після того, як там стався державний переворот.
Як повідомляв «Міст», минулого разу масштабний теракт у Буркіна-Фасо стався 2017 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply