Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Масові протести в Судані

Автор:

|

Листопад 01, 2021

|

Рубрика:

Масові протести в Судані
Абдель Фаттах аль-Бурхан

Сили безпеки Судану застрелили двох учасників масових протестів проти нещодавнього військового перевороту в країні. Тисячі людей у Хартумі, столиці Судану, й місті Омдурман, вийшли на протести проти військового путчу. Акції відбувалися під гаслами «Революція» і «Здавайся, Бурхане!», звертаючись так до генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхана, який захопив владу в країні. Учасники демонстрацій вимагали від військових передати владу цивільному уряду та звільнити затриманих політиків. Перед початком протестів військові заблокували основні дороги й мости в Хартумі.
Нагадаємо, що група суданських військових на чолі з генералом аль-Бурханом 25 жовтня оголосила в країні надзвичайний стан. Вони розпустили кабінет міністрів і суверенну раду — спільний військово-цивільний орган управління, який керував країною останні два роки після повалення авторитарного правителя Омара аль-Башира. За словами генерала, вдатися до таких радикальних дій армію змусили чвари між суданськими політиками. Він заявив, що держава й далі будуватиме демократію та передасть владу цивільному уряду шляхом виборів, призначених на липень 2023-го.
Водночас продемократичні організації в Судані побоюються, що хунта призначатиме на керівні посади лише підконтрольних собі політиків. Після військового перевороту в Судані не вщухають протести. За даними Організації Об’єднаних Націй (ООН), загальна кількість жертв убитих після перевороту зросла до дев’яти. Ще 170 осіб постраждали. Військові в Судані використовують проти учасників протестів вогнепальну зброю, ґумові кулі, сльозогінний газ, батоги та палиці. ООН, Європейський Союз і США рішуче засудили військовий переворот і закликали військових утриматися від насильства.
Як повідомляв «Міст», у Судані заарештували прем’єра та чотирьох міністрів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply