Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Майже бойові дії біля острова Джерзі

Автор:

|

Травень 08, 2021

|

Рубрика:

Майже бойові дії біля острова Джерзі
Британський корабель біля Джерзі

На тлі суперечки між Лондоном і Парижем стосовно прав на вилов риби два бойових кораблі Військово-морських сил (ВМС) Об’єднаного Королівства прибули до британського острова Джерзі, розташованого за 22 км від узбережжя Франції.
Це стало реакцією на прибуття до Джерзі близько сотні французьких риболовецьких човнів як протест проти нових правил видавання ліцензій, запроваджених після виходу Великої Британії з Європейського Союзу (ЄС). Влада Джерзі тепер видає дозвільні документи лише тим рибалкам, котрі можуть довести, що раніше здійснювали промисел у територіальних водах цього острова. Натомість Париж заявляє, що це одноосібне рішення не було узгоджене з ЄС і не має юридичної сили. Франція, з території якої на Джерзі надходить близько 95 % електроенергії, пообіцяла припинити електропостачання острова.
За словами Бориса Джонсона, прем’єр-міністра Об’єднаного Королівства, бойові кораблі перебуватимуть біля Джерзі як «застережний захід». Вони озброєні двома великими гарматами, одна з яких — протиповітряна. На облавках перебувають 45 моряків і до півсотні морських піхотинців.
Відтак Франція скерувала до острова Джерзі в Ла-Манші свої два катери. Штаб ВМС Франції повідомив, що в акваторії неподалік від Джерзі розмістять два французьких сторожових кораблі. За словами Аннік Жирарден, міністерки у справах моря Франції, Париж готовий запровадити санкції, якщо Лондон і надалі обмежуватиме французьким рибалкам доступ до вод навколо Джерзі.
Як повідомляв «Міст», річка Делавер у штаті Нью-Джерзі «заспівала».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply