Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Лукашенко дозволив залучати до боротьби з протестами армію

Автор:

|

Липень 17, 2021

|

Рубрика:

Лукашенко дозволив залучати до боротьби з протестами армію
Лукашенко бігає з автоматом

Олександр Лукашенко, нелегітимний президент Білорусі, підписав Закон «Про зміну законів із питань захисту суверенітету та конституційного ладу», де уточнили деталі оголошення надзвичайного стану. Відповідно до документа вносять поправки в Закон «Про надзвичайний стан». Згідно з Конституцією і цим Законом підставою для введення надзвичайного стану (крім стихійних лих і катастроф) є наявність масових заворушень.
Однак раніше не було визначено, що саме вважається заворушеннями. Тому в підписаному законі конкретизується, що до заворушень відносяться спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, які створюють безпосередню загрозу життю та безпеці громадян.
Новий закон також уточню перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень, які застосовуються при введенні надзвичайного стану. Так, перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень доповнює призупиненням випуску і розповсюдження продукції засобів масової інформації (в т. ч. іноземних), встановленням особливого порядку акредитації журналістів, обмеженням доступу до інтернетних ресурсів і мережевих видань.
Крім цього, розширюють коло силових органів, які залучають до забезпечення режиму надзвичайного стану, за рахунок додавання в число воєнізованих організацій Міністерства з надзвичайних ситуацій, Слідчого комітету, Державного комітету судових експертиз і Департаменту фінансових розслідувань.
Також наділяють додатковими завдання Збройні сили. Зокрема, це боротьба з тероризмом, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, дотримання безпеки осіб, яких охороняють, і об’єктів, які охороняють.
Як повідомляв «Міст», між Києвом та Мінськом розгорілася санкційна війна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply