Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Лондонський суд відхилив позов Суркіса

Автор:

|

Вересень 30, 2021

|

Рубрика:

Лондонський суд відхилив позов Суркіса
Григорій та Ігор Суркіси

Лондонський суд відхилив позов на 350 млн USD Ігоря Суркіса до Петра Порошенка та Валерії Гонтарєвої, колишньої керівниці Національного банку України (НБУ), щодо компенсації за втрачені під час націоналізації активи «ПриватБанку» (ПБ) 2016 року. Про це повідомив Ілля Новиков, адвокат п’ятого президента України.
У прес-службі партії «Європейська солідарність» зазначили, що раніше працівники Міністерства закордонних справ (МЗС) України відправили офіційного листа до суду про те, що Україна в особі зовнішньополітичного відомства відмовилася від державного суверенного імунітету за цим позовом. У партії стверджують, що у разі визнання листа судом та схвалення позову, вимоги у 350 млн USD із відсотками довелося б платити з бюджету України,
Крім цього, за словами п. Новикова, наслідком такого рішення для п. Суркіса стане необхідність обговорювати питання із компенсації судових витрат. «Згідно з англійським правом це питання обговорюють окремо, воно не вирішується автоматично і в день оголошення рішення. Зараз ці витрати складають більше 2 млн USD», — зазначив він.
Відповідно до матеріалів справи, позивачі не оскаржували чинність рішення 105 (яким брати Суркіси були визнані пов’язаними особами) про націоналізацію ПБ загалом. Ігор Суркіс із компаніями родини оскаржував безпосередньо визнання його пов’язаною особою нібито через змову п. Порошенка з п. Гонтарєвої. Петро Порошенко нібито прагнув отримати частку в компанії «1+1 Медіа», щоб підвищити свої шанси на переобрання у президентській гонитві 2019 року».
Нагадаємо, що Ігор Суркіс і шість афілійованих із ним офшорних компаній подали позов проти Валерії Гонтарєвої та Петра Порошенка до Високого суду Лондона з вимогою до експрезидента компенсувати кошти за невиконані умови угоди, за якою він мав купити частку в телеканалі «1+1». Ігор Головань, адвокат братів Суркісів, зазначив, що вимоги стосовно «1+1» були у справі, проте головні вимоги стосувалися компенсації коштів від націоналізації ПБ.
Брати Суркіси судяться в українських судах щодо неправомірності визнання НБУ їх як осіб, пов’язаних із ПБ. Через це рішення їхні кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінансової установи.
Як повідомляв «Міст», НБУ і «ПриватБанк» виграли суди у компаній, пов’язаних із Коломойським.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply