Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Ліки від малярії підвищують ризик смерті від коронавірусу

Автор:

|

Травень 23, 2020

|

Рубрика:

Ліки від малярії підвищують ризик смерті від коронавірусу

Пацієнти, заражені коронавірусом нового типу SARS-CoV-2, для лікування яких використовують засоби проти малярії хлорохін і гідроксихлорохін, мають підвищений ризик померти від спричиненої вірусом Covid-19. Такими є результати масштабного медичного дослідження, опублікованого в медичному журналі The Lancet.
За словами Мандіпа Мера з Об’єднаного бостонського медичного центру, керівника дослідження, ці препарати не лише не корисні у лікуванні хворих на коронавірус, а й можуть нашкодити. У дослідженні взяли участь 96 тис. пацієнтів у 671 лікарні на шести континентах. Їх розділили на чотири групи. Перша група приймала для лікування препарат гідроксихлорохін, друга — хлорохін, третя — один із цих двох медикаментів у поєднанні з антибіотиками. Остання група жодні із цих ліків у лікуванні від коронавірусу не приймала.
У результаті смертність серед пацієнтів, котрі не приймали ні хлорохін, ні гідроксихлорохін, становила 9 %. Серед хворих, котрих лікували від коронавірусу хлорохіном, цей показник становив 16,4 %. Серед осіб, що приймали гідроксихлорохін, — 18 %.
Що стосується пацієнтів, котрі поєднували прийом ліків від малярії з антибіотиками, то смертність хворих на Covid-19, котрі приймали антибіотик у поєднанні із хлорохіном, становила 22,8 %, а смертність інфікованих коронавірусом, котрих лікували антибіотиком і гідроксихлорохіном, досягла 23,8 %.
Таким чином, у пацієнтів із коронавірусів, котрі приймали під час лікування протималярійні препарати, ризик померти інколи був аж на 45 % вищим, ніж у інших хворих. «Дієвість препаратів гідроксихлорохін і хлорохін при Covid-19 не підтверджують ніякі наукові дані, — заявив Франк Ружицький, завідувач відділенням кардіології університетської клініки Цюріха. — Навіть навпаки, особливо у пацієнтів із Covid-19 і захворюваннями серця ми спостерігаємо серйозні побічні ефекти, передусім небезпечні для життя порушення ритму серцебиття».
Раніше Дональд Трамп інформував, що приймає гідроксихлорохін для профілактики зараження коронавірусом. Таким чином він порушував приписи Міністерства охорони здоров’я США.
Як повідомляв «Міст», ранні виявлення коронавірусу дозволять обмежити неґативні наслідки пандемії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply