Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Ліхтенштейн хоче відсудити у Чехії втрачені землі

Автор:

|

Серпень 25, 2020

|

Рубрика:

Ліхтенштейн хоче відсудити у Чехії втрачені землі
Ліхтенштейн — країна невеличка

Ліхтенштейн подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), в якій вимагає від Чехії повернути землі, конфісковані у громадян князівства після Другої світової війни. В заяві йдеться, що Чехія недостатньо поважає суверенітет князівства, бо вища судова інстанція країни відхилила скарги громадян Ліхтенштейну.
Загалом Ліхтенштейн претендує на понад 2 тис. кв. км. Для порівняння, територія усього князівства зараз — 160 кв. км, тобто, у понад 12 разів менше. На цій території, серед іншого, розташовані резиденція князів Ліхтенштейну Вальтице та замок Леднице, внесені до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
Влада Ліхтенштейну звинувачує Чехію у видаленні записів зі земельних реєстрів, які доводять права князівства на ці землі. Катрін Еґґенберґер, міністерка закордонних справ Ліхтенштейну, заявила, що для країни це питання залишається невирішеним, а конфіскація без компенсації — неприпустима. «Чим менша країна, тим важливіше відстоювати свої права», — наголосила вона.
У відповідь Мартін Смолек, заступник міністра закордонних справ Чехії, заявив, що попередня позиція Праги — цю справу не повинен розглядати ЄСПЛ, бо ніколи раніше він не розглядав питання, які виникли до ухвалення Європейської конвенції з прав людини (її ухвалили 1953 року. — Ред.).
Як повідомляв «Міст», Путін має територіальні претензії до колишніх республік СРСР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply