Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Лідер «Йоббіка» вибачився перед Україною

Автор:

|

Грудень 05, 2022

|

Рубрика:

Лідер «Йоббіка» вибачився перед Україною
Мартон Дьондьоші

Мартон Дьондьоші, лідер ультраправої угорської партії «Йоббік», якому 2015 року заборонили в’їзд до України за те, що він їздив як «спостерігач» на псевдовибори в окупованій частині Донецької області, вибачився за цей візит.
Він пояснив свою співпрацю з Російською Федерацією (РФ) у середині 2010-х рр. пошуками союзників, як б опікувалися проблемами національних менших в Україні, адже для нього було важливим забезпечити права угорської меншини. «Я захищав їх, коли виступав проти України в той час. І визнаю, що робив це у співпраці з РФ. Зараз я б уже не зробив цього. Не поїхав би до Донбасу, бо вже розумію наслідки та приховані наміри Москви, коли вона нас підтримала. Це було занадто. Перепрошую за це», — заявив політик.
Він запевнив, що тепер повністю підтримує Київ і зауважив, що у війні, розв’язаній РФ, Україну захищають і угорці з нацменшини. «Коли вони воюють за Україну, то також воюють за свою батьківщину, Закарпаття, звідки вони походять, де вони народилися. І вони хочуть, щоб Україна була прозахідною, європейською, і хочуть жити у вільній демократичній і суверенній Україні», — наголосив п. Дьондьоші.
На його думку, зараз дуже дивною виглядає позиція тих угорців, які не підтримують Україну у війні, особливо зважаючи на власний досвід. «Я як угорець шокований, що половина угорського населення «загубилася» в цьому питанні. Вважаю, що паралель із 1956 роком (революцією в Угорщині, придушеною СРСР. — Ред.) і тим, що відбувається в Україні зараз очевидна», — наголосив політик.
Він, зокрема, розкритикував позицію прем’єр-міністра Угорщини, який просуває «московські наративи» стосовно неефективності санкцій, які Європейський Союз запроваджує проти РФ за війну в Україні. А також зауважив, що регулярна публічна критика санкцій та підтримки України, не заважає Віктору Орбану голосувати за їхнє ухвалення.
Як повідомляв «Міст», приятель Путіна Орбан прагне Великої Угорщини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply