Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Косово офіційно подало заявку на вступ до ЄС

Автор:

|

Грудень 17, 2022

|

Рубрика:

Косово офіційно подало заявку на вступ до ЄС
Глаук Кон’юфка та Вьоса Османі

Альбін Курті, прем’єр-міністр Косова, передала заяву своєї країни на вступ до Європейського Союзу (ЄС) Мікулашу Беку, міністрові з європейських справ Чехії, яка зараз головує у Раді ЄС. Таким чином Приштина офіційно подала заявку, яку напередодні підписали Вьоса Османі, президентка Косова, та Глаук Кон’юфка, спікер парламенту. «Це історичний день для народу Косова та великий день для європейської демократії», — заявив п. Курті.
Однак експерти зазначають, що для наймолодшої держави Європи це швидше символічний акт, оскільки можливих термінів вступу до ЄС держави, що здобула незалежність 2008 року, навіть не передбачена. Формально Косово має лише «перспективу вступу до ЄС» і наразі не обговорюють навіть можливість надання Косову статусу кандидата в члени ЄС.
Головною завадою для швидкого приєднання Косова до Євросоюзу є те, що його незалежність, проголошену в односторонньому порядку, не визнають п’ять країн-членів ЄС — Іспанія, Румунія, Словаччина, Греція і Кіпр. Офіційний Київ незалежності країни також не визнає.
Як повідомляв «Міст», у Косово зараз відбуваються перестрілки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply