Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Корпорацію Alibaba оштрафували на 2,8 млрд

Автор:

|

Квітень 12, 2021

|

Рубрика:

Корпорацію Alibaba оштрафували на 2,8 млрд
Джек Ма, власник Alibaba

Китайська влада вирішила оштрафувати компанію Alibaba, одного з найбільших онлайн-ритейлерів у світі, на 2,8 млрд USD. Компанію звинуватили в порушенні антимонопольних правил. Накладення штрафу відбулося на тлі конфлікту влади країни з Джеком Ма, засновником Alibaba. Тепер його майданчик віртуальної торгівлі звинуватили в монопольній поведінці за «ексклюзивні торгові контакти», що забороняють продавцям виставляти свої товари на платформах конкурентів.
Штраф сягає 4 % прибутку Alibaba в Китаї за 2019 рік і перевищує попередній рекордний штраф — 975 млн USD, який довелося виплатити американському виробнику мікросхем Qualcomm 2015-го.
Останніми місяцями влада Китаю проводить жорстку політику щодо своїх технологічних гігантів. Мета цих заходів — «підтримання соціальної стабільності». Сі Цзіньпін, китайський лідер, назвав це пріоритетом на 2021 рік. Штраф Alibaba демонструє готовність регулюючих органів країни приборкати найвпливовіші підприємства.
Офіційний Пекін давно занепокоєний ростом технологічних компаній, що роблять вразливою фінансову сферу держави. Зокрема компанія Ant контролює понад половину ринку електронних платежів, і чиновники шукають способів узяти її під контроль. Уряд уже покарав низку інших технологічних гігантів, зокрема, оштрафував за монополізм власників соцмережі TikTok і ухвалив нові правила, що дозволяють регулювати діяльність таких компаній.
Як повідомляв «Міст», Китай має намір націоналізувати Alibaba.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply