Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

КНР уклала таємну угоду з ВООЗ

Автор:

|

Серпень 18, 2021

|

Рубрика:

КНР уклала таємну угоду з ВООЗ

Китайський уряд уклав таємну угоду з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) щодо характеру розслідування Міжнародної групи вчених про походження коронавірусу, що викликає захворювання Covid-19.
Як стверджують джерела британської газети The Sunday Times, домовленості між ВООЗ і китайською владою стосувалися того, що експерти організації, які в ході розслідування походження нового коронавірусу приїжджали в січні та лютому ц. р. до КНР, будуть вивчати винятково версію про його природне виникнення, не розглядаючи теорії про лабораторний витік.
Це було викликано тим, що китайська влада залишилася невдоволеною жорсткою критикою на свою адресу за повільність дій при боротьбі з епідемією та неготовність надавати необхідну інформацію міжнародній науковій спільноті.
Видання нагадало, що тоді керівництво ВООЗ випустило рекомендацію відмовитися від поїздок у ті райони країни, де виявили захворювання, в результаті чого, за оцінкою ряду експертів, китайська економіка недорахувалася близько 6 млрд USD.
На цьому тлі Пекін очолив зусилля групи держав із проведення внутрішньої реформи ВООЗ, спрямованої на обмеження повноважень генерального директора організації, в т. ч. в питанні рекомендацій щодо відвідин тієї чи іншої країни.
За версією The Sunday Times, ця угода стала черговим прикладом прокитайської спрямованості ВООЗ. Пекін узявся цілеспрямовано нарощувати свій вплив у ВООЗ із часів спалаху важкого гострого респіраторного синдрому, що сталася в КНР у 2002-2003 рр.
Загалом учені визначили ймовірні сценарії виникнення коронавірусу та перелічили їх у звіті в порядку ймовірності. Перше місце в списку зайняв шлях передачі коронавірусу від кажанів до людини через проміжну тварину. Саме цей варіант розглядали як основний ще від самого початку пандемії.
Також «можливим», але «малоймовірним» експерти ВООЗ назвали шлях передачі коронавірусу людині через харчові продукти та «холодовий ланцюг». Крім цього, експерти ВООЗ вважають малоймовірним варіант походження коронавірусної хвороби Covid-19 з лабораторії у китайському місті Ухань.
У ВООЗ запропонували подальші дослідження усіх чотирьох сценаріїв, крім гіпотези про витік вірусу з лабораторії. У звіті організації досі немає остаточної відповіді на запитання, чи почався спалах коронавірусу на ринку морепродуктів в Ухані, де в грудні 2019-го виявили одні з перших випадків захворювання.
Як повідомляв «Міст», розвідка США отримала дані про штучне походження коронавірусу.

About Author

Meest-Online