Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Канал NEXTA опублікував документальний фільм про статки Лукашенка

Автор:

|

Березень 11, 2021

|

Рубрика:

Канал NEXTA опублікував документальний фільм про статки Лукашенка
Олександр Лукашенко

Опозиційний білоруський Telegram-канал NEXTA опублікував фільм-розслідування про нерухомість, автопарк, майно і корупційні схеми Олександра Лукашенка. Журналісти стверджують, що диктатор фактично приватизував численні державні резиденції Білорусі, а також використовує в особистих цілях авто- і авіатранспорт, призначений для президента країни.
Основним прикладом такої «приватизації» назвали розкішний Палац незалежності Білорусі, будівництво якого відбувалося за державні кошти. Будівництво лише комплексу будівель та інфраструктури, площею в 50 тис. кв. м, коштувало державному бюджету Білорусі 250 млн USD.
Крім того, нелегітимний президент фактично виділив майже 1,4 млрд USD російському олігархові Михайлу Гуцерієву в обмін на розкішну резиденцію. У Білорусі останній володіє, зокрема, компанією «Славкалій». За даними журналістів, олігарх збудував для Лукашенка «палац» в Шершунах Мінської області.
В обмін на будівництво палацу диктатор виділив «Славкалію» Гуцерієва 1,4 млрд USD на будівництво гірничо-збагачувального комплексу. Це гроші, які влада Китаю надала Білорусі у вигляді кредиту під гарантії.
В автопарку Лукашенка журналісти знайшли, зокрема, панцерний Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard, Tesla Model S (за словами самозваного білоруського лідера, йому це авто подарував сам Ілон Маск, хоча той усе заперечує), Rolls-Royce Phantom Coupе та ще десяток преміальних автомобілів. Загальну вартість автопарку диктатора оцінили приблизно в 4 млн EUR. Жоден із цих автомобілів не вказаний у декларації про доходи Лукашенка. Сам він називає їх «подарунками від заможних друзів».
В авіапарку нелегітимного президента знайшли літаки Boeing 737, Boeing 767, Gulfstream G550, Canadair CRJ-200 та елітний гелікоптер AgustaWestland AW139. Сам Лукашенко заявляє, що у нього немає ніяких багатств, а майже все, чим користується, належить державі.
Як повідомляв «Міст», Міжнародний олімпійський не визнав Віктора Лукашенка головою Національного олімпійського комітету Білорусі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply