Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Канадський суд звільнив фіндиректорку Huawei

Автор:

|

Жовтень 03, 2021

|

Рубрика:

Канадський суд звільнив фіндиректорку Huawei
Мен Ваньчжоу

Гізер Голмс, суддя Верховного суду провінції Британська Колумбія, постановила звільнити від зобов’язань Мен Ваньчжоу, фінансову директорку китайської компанії Huawei. Суд прийняв таке рішення, позаяк підсудна уклала угоду зі слідством у США: вона частково визнала провину у приховуванні фактів порушення санкцій проти Ірану, а американська прокуратура відкликала запит на її екстрадицію з Канади. «Я підписала ордер про звільнення, який скасовує умови застави і звільняє п. Мен від цих процедур», — заявила п. Голмс і додала, що фіндиректорка може залишити країну.
Натомість влада Китаю відпустила на волю двох канадців, яких майже три роки утримував за ґратами. Про це на терміновій пресконференції в Оттаві заявив Джастін Трюдо. «Майкл Ковріг і Майкл Спейвор покинули китайський авіаційний простір дорогою додому», — уточнив він і наголосив, що впродовж понад 1 тис. днів ув’язнення обидва канадці «пройшли через дуже складну ситуацію, але дуже надихає і дуже добре, що вони вже летять до своїх родин». «Хочу подякувати нашим союзникам та партнерам по всьому світу, які твердо демонстрували свою солідарність із Канадою та цими двома канадцями», — глава уряду.
Хуа Чуньїн, представниця Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки (КНР), заявила, що Ковріг і Спавор зізналися в своїх злочинах, визнали свою провину, і були звільнені винятково за медичними показниками і що їхнє звільнення не мало жодного стосунку до звільнення Мен Ваньчжоу. При цьому вона додала, що звільнення п. Ваньчжоу стало моментом слави для Китаю та його дипломатії. «Інцидент з Мен Ваньчжоу — це політична провокація і переслідування громадянки КНР, акт, спрямований на те, щоб перешкодити китайським високотехнологічним компаніям», — зазначила речниця.
Однак політичні експерти кажуть, що нехай китайська влада просторікує про те, що Канада має зробити висновки з цієї ситуації, а в Оттаві необхідно просто ігнорувати ці пропаґандистські прийоми. Єдиний урок, який Канада повинна отримати з визволення Майкла Коврига та Майкла Спавора, полягає в тому, що китайському уряду довіряти не можна. І канадці, і китаянка вже повернулися в свої країни.
Як повідомляв «Міст», Захід критикував засудження у КНР канадського бізнесмена.

Олена Буркало, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online