Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Канадський суд визнав збиття українського літака терактом

Автор:

|

Травень 31, 2021

|

Рубрика:

Канадський суд визнав збиття українського літака терактом
Залишки збитого літака МАУ

Суд провінції Онтаріо постановив, що український літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) збив Іран у січні 2020 року в результаті терористичного акту. За версією суду, «з урахуванням всіх ймовірностей» ракетна атака на повітряне судно була цілеспрямованою. Судове рішення ухвалили, ґрунтуючись на думці двох експертів, які довели, що Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком. «Позивачі встановили, що, збивши (літак. — Ред.) рейсу 752, відповідачі здійснили теракт, це є терористичною діяльністю», — резюмував суддя Едвард Белобаба.
Цивільними позивачами у справі є кілька родин загиблих пасажирів. Тепер їхні сім’ї, яких понад пів сотні, можуть зажадати компенсацію від Ірану, який був в суді в ролі відповідача. Обвинуваченими у справі фігурують Іран, Революційна гвардія, Збройні сили Ірану та верховний керівник Алі Хаменеї. Представники Ірану не надали арґументів на свій захист, бо не брали участі у цьому судовому процесі. Рішення суду передали іранській владі.
У відповідь Іран назвав таке рішення суду безпідставним. Про це заявив Саїд Хатібзаде, прессекретар Міністерства закордонних справ Ірану. «Усім відомо, що у канадського суду немає юрисдикції щодо цієї авіакатрощі. Нехай не розслідують події, які відбуваються за межами юрисдикції Канади. Це рішення не має під собою жодних підстав, об’єктивних документів і причин», — зазначив він і додав, що це прояв політичного підходу.
Тож канадські родичі жертв катастрофи літака МАУ можуть ще не скоро отримати компенсації від Ірану. Так вважає канадський дипломат Майкл Боцюрків. Тепер варто чекати рішення суду про суму компенсації, яку Іран повинен виплатити сім’ям загиблих. Позивачі вимагали виплати щонайменше 1,25 млрд USD. Однак, за прогнозами дипломата, після цього почнуться проблеми. Іран буде заперечувати, що літак збили навмисно, а також буде відмовлятися платити компенсацію добровільно. Також труднощі можуть виникнути і з арештом іранського майна для виплати компенсацій. Іранські літаки не літають до Канади, тому потрібно шукати інші компенсатори. «Адвокати запевняють, що, приміром, можна затримувати за кордоном іранські нафтові танкери. Але це зажадає співпраці з іншими країнами», — пояснив п. Боцюрків. За його словами, отримати компенсації буде складно. «Є кілька шляхів, щоб вибити ці кошти. Можна звернутися до міжнародного кримінального суду, подавати приватні скарги», — запропонував він.
Як повідомляв «Міст», Іран звинуватили у переслідуванні родичів жертв збитого літака.

Віра Хмельницька, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply