Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Канадські парламентарі планують візит до Тайваню

Автор:

|

Серпень 30, 2022

|

Рубрика:

Канадські парламентарі планують візит до Тайваню
Джуді Сгро

Делегація канадських парламентарів планує у жовтні ц. р. відвідати Тайвань із наміром дослідити економічні можливості Азійсько-Тихоокеанського реґіону. Про це повідомила Джуді Сгро, депутатка федерального парламенту.
За її словами, члени парламентського комітету з торгівлі давно розглядали можливість такого візиту. «На меті — не внести неспокій або створити проблеми для Тайваню, чи для Китайської Народної Республіки (КНР). Це про торгівлю, про нашу дружбу та про можливості для Канади в усьому Азійсько-Тихоокеанському реґіоні», — наголосила політикиня. У федеральному уряді заявили, що поважають рішення парламентарів відвідати острів. Ні посольство КНР в Оттаві, ні представництво Тайваню у Канаді цю інформацію не коментували.
Нагадаємо, що між Китаєм і Тайванем загострилася напруга через візит на острів спікерки Палати представників Конґресу США Ненсі Пелосі 2 серпня. Під час візиту вона запевнила Тайвань у широкій підтримці Вашинґтона. Влада КНР, яка вважає Тайвань своєю територією, виступала з різкою критикою ще до прибуття високої гості на острів. 4 серпня, після від’їзду Пелосі, Народно-визвольна армія Китаю розпочала анонсовані раніше повітряні та морські військові навчання біля острова. Міністерство оборони Тайваню назвало китайські маневри вкрай провокаційними й оголосило про розгортання наземних ракетних комплексів. Під час навчань китайські ракети пролетіли над островом.
Як повідомляв «Міст», Пекін не наважився розпочати війну зі США.

About Author

Meest-Online