Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Канада продовжує відгороджуватися від свого сусіди

Автор:

|

Липень 18, 2020

|

Рубрика:

Канада продовжує відгороджуватися від свого сусіди
Американсько-канадський кордон

Влада Канади має намір продовжити режим закритих кордонів із Сполученими Штатами через ситуацію з пандемією коронавірусу. Спершу, згідно з двосторонніми домовленостями, передбачалося, що кордон відкриють 21 липня. Але нові масові спалахи Covid-19 у південних штатах США викликають у канадців побоювання, оскільки приплив громадян із сусідньої країни може стати причиною виникнення другої хвилі зараження.
Наприкінці минулого тижня американські конґресмени з числа представники північних штатів, які безпосередньо межують із Канадою, надіслали канадській владі листа про необхідність зняти прикордонні обмеження. Реакція з боку Оттави на таку спробу тиску була однозначною: здоров’я та безпека канадців — абсолютний пріоритет. Про це заявила Христя Фріланд, заступниця Джастіна Трюдо. «Рішення про межі Канади приймають канадцями в інтересах канадців», — зазначила вона.
Аналогічну позицію зайняв і Даґ Форд, прем’єр провінції Онтаріо, котрий заявив, що категорично проти відкривання кордонів. «Я дуже чітко сказав: я не прихильник рішення відкрити кордони 21 липня. Я люблю наших американських сусідів, але не зараз. Приїжджайте провідати нас, коли ситуація заспокоїться, особливо на південь від кордону», — заявив він.
Урядовець заявив, що рекомендував федеральній владі бути «дуже обережною» з питанням відкриття кордонів зі США. «Я днями розмовляв із дуже розумним ученим, і я запитав: «Як гадаєте, коли прийде друга хвиля?». А він відповів: «Вона вдарить одразу ж, як тільки ви відкриєте кордон для міжнародних поїздок»», — поділився він.
Місцеві епідеміологи виступають за збереження обмежень на кордоні зі Сполученими Штатами. Відомий інфекціоніст Ісаак Богох заявив, що пандемія в Канаді на більшій частині території зараз перебуває під контролем, а в США відбувається «повна протилежність». «Якщо ми знову відкриємо наш кордон, то імпортуємо до нашої країни багато випадків зараження. Це зруйнує все, що ми тут зробили (для контролю пандемії. — Ред.), що було б дуже прикро. Я думаю, що відкриття кордонів навряд чи можливе в досяжному майбутньому», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», раніше у Канаді пом’якшили правила перетину кордону.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply