Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Канада готова прийняти до 20 тис. афганських біженців

Автор:

|

Серпень 25, 2021

|

Рубрика:

Канада готова прийняти до 20 тис. афганських біженців
Марк Мендічіно

Марк Мендічіно, міністр у справах імміґрації, біженців і громадянства Канади, заявив, що країна готова прийняти до 20 тис. афганських біженців із групи ризику, яким при захопленні влади в Афганістані рухом «Талібан» загрожує небезпека. «Ситуація в Афганістані жахлива, і Канада не сидітиме склавши руки», — пообіцяв він.
До категорії особливо вразливих осіб належать жінки, які займають або займали в Афганістані офіційні посади, державні службовці, перекладачі й інші особи, які співпрацювали з американськими й іншими західними представниками. Серед таких осіб є також журналісти і правозахисники. За словами п. Мендічіно, кілька літаків із біженцями вже вилетіли, перший із них приземлився в Торонто 20 серпня.
Своєю чергою, Марк Гарно, міністр закордонних справ Канади, вважає, що Канада в боргу перед афганцями, і тому буде докладати зусиль щодо дотримання їхньої безпеки. «Захист посольства Канади і наших працівників є нашим головним пріоритетом», — усе ж зазначив він.
Канада приступила до евакуації свого посольства в Афганістані. Як і США, до Кабула вирішили надіслати підрозділ спецназу, який організує безпеку працівників дипломатичної місії при евакуації і до її закриття.
Як повідомляв «Міст», таліби шукають афганців, які допомагали США.

About Author

Meest-Online